O2 pouští LTE do mobilních telefonů

  • Zákazníci O2 mohou využívat vysokorychlostní připojení LTE i v mobilech

Vysokorychlostní mobilní data LTE od O2 míří už i do mobilů. Od 17. února mohou nejrychlejší datovou síť využívat zákazníci jak ve svých modemech a tabletech, tak i v mobilních telefonech. Pro využívání nejrychlejšího mobilního internetu přitom není potřeba měnit tarif – připojení LTE je součástí všech stávajících datových tarifů O2.

Nejrychlejší datovou síť je aktuálně možné využít v širším centru Prahy a v Brně. O2 bude pokrytí LTE v Praze a Brně rozšiřovat, další regiony pak budou následovat v průběhu roku 2014. „Během roku 2013 se počet zákazníků využívajících internet v mobilu na naší Chytré síti zdvojnásobil. Všem zákazníkům O2 nyní nabízíme ještě rychlejší připojení a pokrýváme jím ty nejhustěji osídlené oblasti v Česku – tak, aby LTE mohlo rychle začít využívat co nejvíce z nich,“ říká Tomáš Zetek, ředitel produktů a služeb O2.

Protože LTE je technologie nabízející primárně datové připojení, volání zajišťuje technologie Circuit Switch (CS) Fallback, která umožňuje telefonovat a posílat i přijímat SMS i tehdy, pokud je mobil připojený v síti LTE – vše přitom probíhá automaticky.

Pro využití služeb sítě LTE je potřeba používat zařízení a Více“>SIM kartu, která LTE podporuje. Výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce. Zákazníkům přitom zůstane jejich původní telefonní číslo. „Pokud má náš zákazník SIM vydanou během února 2014, používá již nejnovější standard SIM karty, který LTE podporuje,“ říká Tomáš Zetek. Návod, jak si ověřit přesný typ SIM karty, naleznou zákazníci také na www.o2.cz/lte. Z důvodu softwarového omezení na straně výrobce zatím nebudou LTE v síti O2 moci využít majitelé mobilních telefonů iPhone.

Zákazníci O2 mohou nejrychlejší datové připojení LTE využívat už od června roku 2012, kdy O2 jako první český operátor spustil komerční provoz sítě LTE. LTE od O2 nabízí rychlost stahování dat až 75 Mb/s, odesílání dat až 38 Mb/s a velmi rychlou odezvu. To předurčuje LTE například pro aplikace náročné na kapacitu a odezvu sítě, například pro stahování či streamování filmů či videí, a také pro hraní on-line her.

Mohlo by Vás zajímat:  Internet od O2 s rychlostí až 16 Mb/s jen za 400 Kč měsíčně

Podrobnosti o LTE od O2 včetně přehledu mobilních telefonů s podporou LTE najdete na www.o2.cz/lte.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Vodafone jako první spouští zákaznickou aplikaci i pro operační systém Windows Phone 8

Oblíbenou aplikaci Můj Vodafone nově mohou využívat i zákazníci s operačním systémem Windows Phone 8. Stane se tak první aplikací...

Zavřít