S ROZJEZDY LETOS ODSTARTUJE 312 PROJEKTŮ

Až 58 vítězů získá hodnotné služby a produkty zdarma
Celostátní vítěz navíc dostane 150 000 Kč
Regionální semináře podporující byznys pro všechny zdarma
Storytelling v podání loňských vítězů 

T-Mobile v březnu odstartoval již čtvrtý ročník soutěže pro začínající podnikatele Rozjezdy roku. Letos se přihlásilo 312 projektů. Mezi nejzajímavější patří například chovná stanice hmyzu, živý bobek – semínka ukrytá v kousku hlíny, dřevěné obruby anebo speciální dětský salon. Projekty jsou většinou zaměřeny na podnikání na internetu, mezi přihlášenými ale nechybí ani několik výrobních činností. Zajímavé je, že mnoho projektů je komunitních – v rámci svého byznysu se soutěžící snaží řešit otázku či problém, který ve společnosti trápí určitou skupinu lidí. Nyní bude následovat série regionálních vzdělávacích seminářů, které jsou pro účastníky soutěže i další zájemce zcela zdarma, odstartuje již 15. dubna v Jihočeském kraji. Chybět nebudou rady expertů z byznysu, ale ani zkušenosti soutěžících z předchozích ročníků.

„Ani letos nechybí partneři zvučných jmen, kteří nám pomáhají podpořit začínající podnikatele, a zvýšit tak zaměstnanost v regionech. Zároveň máme velikou radost z komunity, jež se kolem Rozjezdů vytvořila – účastníci si navzájem v jednotlivých regionech pomáhají, dochází k zajímavým propojením jejich byznysů,“ říká Petra Pavičová, manažerka společenské odpovědnosti v T-Mobile, a dodává: „V tomto roce se sice přihlásilo méně projektů, kvalitou a originalitou však nezůstávají v žádném případě pozadu. Daleko kvalitnější je i zpracování přihlášek, což mě velice potěšilo.“

Zajímavosti

  •   Jihomoravský kraj v počtu projektů porazil Středočeský,
  •   čtvrtý ročník předčily ženy – přihlásily 174 projektů, tedy o 36 více než muži,
  •   studenti jsou letos méně aktivní – ve srovnání s loňskem přihlásili o 42 % méně projektů,
  •   nejvíce projektů vložili lidé ve věku mezi 25 až 35 lety, vysokoškolsky vzdělaní. 

Projekty podle regionů

Mohlo by Vás zajímat:  T-MOBILE NABÍZÍ NEOMEZENÉ DATOVÉ LÉTO A DÁL MĚNÍ DATOVÝ TRH V ČESKU

Nejvíce projektů – celkem 86 – zaregistrovali soutěžící již tradičně v Praze. Druhý v pořadí je Jihomoravský kraj s 35 přihlášenými, který tak porazil i Středočeský kraj s 32 nápady. Moravskoslezský kraj pak eviduje 29 nových projektů.  Nejméně projektů přišlo z Karlovarského kraje.

Kraj Všeobecná kategorie Studentská kategorie Celkem projektů
Praha 81 5 86
Jihočeský kraj 11 7 18
Jihomoravský kraj 27 8 35
Karlovarský kraj 6 6
Kraj Vysočina 7 1 8
Královéhradecký kraj 12 2 14
Liberecký kraj 18 1 19
Moravskoslezský kraj 24 5 29
Olomoucký kraj 9 4 13
Pardubický kraj 8 6 14
Plzeňský kraj 10 3 13
Středočeský kraj 28 4 32
Ústecký kraj 12 1 13
Zlínský kraj 8 4 12
Celkem 261 53 312

Semináře v regionech zdarma

Nyní se produkční tým i s porotci soutěže rozjede za samotnými účastníky do všech 14 regionů. První seminář proběhne již 15. dubna v Českých Budějovicích, poslední pak 29. května v Ostravě. Kompletní harmonogram naleznou zájemci zde: ww.rozjezdyroku.cz/seminare-2014. V rámci seminářů vyslechne vybrané soutěžící porota složená ze zástupců T-Mobile, České Spořitelny, univerzit, Regionálních hospodářských komor, médií a soutěžících z předešlých ročníků. Následně vybere výherce za daný kraj.

Účastníci semináře se mohou také těšit na zajímavé přednášky z oborů souvisejících s podnikáním (marketing, PR, sociální sítě, komunikace, finance). Chybět nebudou ani inspirativní příběhy samotných vítězů předešlých ročníků Rozjezdů roku. Zájemci se tak mohou dozvědět mnoho konkrétních praktických informací typu „na co si dát pozor“ nebo „čeho se vyvarovat“. Výbornou příležitost skýtá i prostor pro navázání kontaktů přímo v daném regionu.

Výherci jednotlivých krajů si rozdělí hodnotné ceny – telekomunikační balíčky na rok zcela zdarma, tablety a odborné poradenství. Hlavní regionální výherci se navíc mohou těšit na 30 000 Kč. Kromě toho postoupí do finále, ve kterém roli poroty převezme široká veřejnost. Ta celostátního vítěze zvolí ve veřejném hlasování na webových stránkách www.rozjezdyroku.cz, a to v období od 4. 6. do 25. 6. 2014.

Mohlo by Vás zajímat:  Víkendové volání zdarma pro nové zákazníky

Více zde.

O Rozjezdech roku

Do Rozjezdů roku 2013, třetího ročníku soutěže pro začínající podnikatele, se přihlásilo 408 projektů. Celkem 84 vítězů z jednotlivých krajů ve dvou kategoriích si rozdělilo ceny v hodnotě 9 milionů korun. Stejně jako v obou předešlých ročnících byli v tomto roce nejaktivnější soutěžící v Praze a středních Čechách, výrazné zastoupení měla i Morava. Poradenství odborníků z řad zaměstnanců společnosti T-Mobile a partnerů soutěže v oblasti marketingu, zakládání firmy a také online marketingu představuje výraznou pomoc při startu firmy. T-Mobile spolu s partnery za tříletou existenci soutěže podpořil 170 vítězů, mezi které byly rozděleny ceny a služby v hodnotě přes 21,5 milionů korun.

Podrobné informace o projektu zde.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Nová řada Hry o trůny míří do O2 TV

Již příští týden startuje čtvrtá řada oblíbeného britsko-amerického fantasy seriálu Hra o trůny. Exklusivní premiéru v originálním znění s titulky...

Zavřít