O2 nasazuje LTE Advanced. Díky spojení frekvencí dosáhne vyšší rychlosti

O2 do své sítě ve vybraných lokalitách nasazuje technologii LTE Advanced (LTE-A). Ta umožňuje využít více frekvenčních pásem současně, což ještě zvýší maximální rychlosti.

Tato technologie je již nyní nasazena ve veřejném provozu, a to na jihozápadě kraje Vysočina. Díky využití dostupných pásem o šíři 15 a 10 MHz zde lze s patřičnými přístroji využít při stahování dat rychlost až 185 Mb/s.

„Nyní pracujeme především na pokrývání co největšího území signálem 4G LTE, nicméně naši infrastrukturu již připravujeme na další zrychlování. I kvůli tomu jsme ve vybrané lokalitě spustili technologii LTE Advanced, abychom v praxi vyzkoušeli její možnosti,“ říká Petr Slováček, ředitel divize Provoz společnosti O2 Czech Republic.

Síť 4G LTE od O2 je nejrychlejší mobilní sítí v České republice podle výsledků měření serveru DSL.cz ( více ZDE). Výhody této sítě mohou využívat všichni zákazníci s libovolným datovým tarifem od O2. Je pouze potřeba využívat zařízení s podporou 4G LTE a také nový typ SIM karty – tzv. USIM. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

Seznam všech mobilních telefonů s podporou 4G LTE od O2 naleznete ZDE.

Mohlo by Vás zajímat:  95 % zákazníků již přešlo na tarify FREE, roste obliba mobilního internetu

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Ředitelem marketingové komunikace O2 se stává Ondřej Křivka

Novým ředitelem marketingové komunikace a brand managementu společnosti O2 Czech Republic a.s. se od 7. 7. 2014 stává Ondřej Křivka....

Zavřít