O2 spouští 4G LTE pro fanoušky filmu v Karlových Varech

V pátek 4. července 2014 spustí O2 v centru Karlových Varů 4G LTE na frekvenci 800 MHz. LTE síť zde bude fungovat po dobu konání filmového festivalu, který do města každoročně přitáhne více než 12 tisíc návštěvníků z celé České republiky. „Síť 4G LTE doplní stávající 3G síť, díky čemuž se razantně zvýší celková dostupná datová kapacita sítě O2,“ říká Petr Slováček, ředitel divize Provoz společnosti O2 Czech Republic. „Vedle toho po dobu konání filmového festivalu posílíme i pokrytí sítí 2G a 3G,“ dodává Slováček.

4G LTE od O2 bude v Karlových Varech k dispozici až do skončení festivalu 13. července. V Karlových Varech nyní mohou již nyní zákazníci O2 využívat 3G síť s technologií HSPA+ s maximální rychlostí stahování dat až 42 Mb/s. Technologie 4G LTE od O2 nabízí maximální rychlost až 110 Mb/s. V Karlových Varech bude vzhledem k šířce pásma nasazena maximální rychlost 75 Mb/s.

Nejrychlejší 4G LTE síť

Majitelé mobilních telefonů s podporou LTE mohou už nyní na mnoha dalších místech s LTE signálem sítě O2 surfovat reálnými rychlostmi v řádech desítek megabitů za vteřinu. Podle výsledků uživatelských měření serveru DSL.cz z května 2014 běhala data na LTE nejrychleji právě v síti O2.

„Naši síť 4G LTE stále rozšiřujeme a stejně tak roste i naše nabídka telefonů, které tuto nejrychlejší síť podporují. Nyní již nabízíme 22 různých modelů ve všech cenových kategoriích,“ říká Jindřich Fremuth, ředitel divize rezidentních zákazníků společnosti O2 Czech Republic

Seznam všech mobilních telefonů s podporou 4G LTE od O2 naleznete ZDE.

Pro využívání sítě 4G je potřeba také nový typ Více“>SIM karty – tzv. USIM. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2, firemním zákazníkům tuto výměnu zprostředkuje jejich obchodní zástupce.

Mohlo by Vás zajímat:  Mobilní telefon našlo pod stromečkem více než 100 tisíc zákazníků O2

„Naše prodejny v Karlových Varech budou v průběhu festivalu připraveny vyměňovat SIM karty za nový typ s podporou LTE,“ doplňuje Jindřich Fremuth. Prodejna na třídě TGM bude navíc mimořádně otevřena i v neděli 6. července.

O2 prodejny v Karlových Varech naleznete na následujících adresách:

4GLTE

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
INOVAČNÍ SOUTĚŽ TELEKOMU LETOS VYHRÁLA ITALSKÁ ZAČÍNAJÍCÍ FIRMA ATOOMA

Letos zvítězil italský projekt startu-upu Atooma z kategorie „Internet věcí“. Za Českou republiku se finále účastnil projekt „Vizualizace budoucích nákladů na...

Zavřít