PRÁZDNINY V SÍTI T-MOBILE

Nejnavštěvovanějším místem je Český Krumlov
Nejvíce se volalo na festivalu Colours of Ostrava
Češi nejvíce využívali mobilní služby v Německu
Cizinci meziročně na našem území prosurfují o 160 % více dat
 

I letošní léto přineslo zajímavá čísla z provozu v síti T-Mobile. Nejvíce Češi během prázdnin volali a surfovali v Českém Krumlově, kde stoupl provoz v porovnání s předešlými měsíci v hlasových službách o třetinu, v datových službách pak o 87 %. V přepočtu na dny se nejvíce volalo na festivalu Colours of Ostrava, největší objem dat na den se přenesl na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Nejvíce Češi volali a datovali v Německu, nejvíce MMS poslali z Chorvatska.

MILUJEME VODU A HUDBU

Čísla z provozu nepřekvapila, Češi milují vodu. Kromě Českokrumlovska jsou dalšími oblíbenými lokalitami Máchovo jezero, přehrady Vranov, Slapy, Orlík a Lipno. Na Vranově se hlasový provoz během léta ztrojnásobil, u ostatních přehrad se zdvojnásobil. Mezi nejoblíbenější hory z pohledu provozu v síti patří jednoznačně Šumava a Krkonoše. Největší datový provoz zaznamenala Černá v Pošumaví, kde se objem stažených dat zvýšil za červenec a srpen čtyřikrát. Překvapením je pak značné zvýšení datového provozu v Jindřichově Hradci, kde o prázdninách v porovnání s předešlými měsíci stoupl o 104 %.

Léto přeje samozřejmě i zajímavým kulturním, hudebním a sportovním akcím a i na nich se značně projevil zvýšený provoz v síti. Mezi nejnavštěvovanější události léta patří jednoznačně festivaly. Nejvíce hovorů propojil operátor na MFF v Karlových Varech – v rozsahu 9 dní spojil 394 925 telefonátů a přenesl 715 GB dat. Nejvýznamnější prázdninovou akcí však byl hudební festival Colours of Ostrava, kde během pouhých 4 dní propojil T-Mobile 370 546 hovorů, tedy 92 636 denně, a v síti přenesl 271 GB dat. Další zajímavou akcí byla Grand Prix v Brně, o jejímž provozu operátor informoval koncem srpna.

NAŠI a ZAHRANIČÍ 

Při porovnání objemu provozu v síti s loňskými prázdninami zákazníci T-Mobile volali v zahraničí o 10 % více, odeslali o 4 % více SMS a prosurfovali o 150 % více dat. Obdobně se chovali zahraniční turisté u nás. Cizinci v ČR volali o 11 % více, odeslali stejný počet SMS a jejich spotřeba dat na našem území stoupla o 160 % v porovnání s červencem a srpnem 2013. Nejvíce k nám jezdí sousedé – Němci, Poláci, Slováci. Těsně za nimi v závěsu jsou turisté z Ruské federace, Francie a Itálie.

Mohlo by Vás zajímat:  T-MOBILE DÁLE ZVÝHODŇUJE NABÍDKU

Překvapením je změna na první pozici ve spotřebě mobilních služeb v zahraničí. Letos na celé čáře vyhrálo Německo, a to nejen počtem provolaných minut (6,5 milionu), ale i výší spotřebovaného objemu dat (1 773 GB). Slovensko si drží prvenství v počtu uživatelů mobilních služeb, Chorvatsko pak v počtu zákazníků, kteří poslali MMS (15 501). Mezi další oblíbené destinace v pořadí podle počtu uživatelů služeb T-Mobile patří Itálie, Řecko, a Francie. Nejvzdálenější destinací se letos stal Nový Zéland, exotickým zemím vévodí Burundi a Fiji.

Rekordmankou v počtu navštívených destinací je dvaapadesátiletá dáma z Prahy, která během prázdnin stihla procestovat neuvěřitelných 26 států na třech kontinentech – Evropě, Asii a Africe. Rekord u příchozích hovorů má uživatel s 4 923 minutami, v závěsu se pak drží uživatel s odchozími hovory v počtu 3 007 minut.

Infografiku k datům naleznete zde.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Levnější mezinárodní hovory pro Twist

Jednodušší nabídka mezinárodních hovorů pro Twist Místo 12 zón vzniknou tři (a jedna pro satelity) Hovory do Německa či Rakouska...

Zavřít