O2 a Policie ČR společně radí seniorům: Nebojte se říkat ne

Podle policejních statistik se více než tisíc seniorů ročně stane obětí podvodníků, kteří vymýšlejí stále nové triky, jak zneužít důvěřivosti starších lidí. Na základě těchto alarmujících statistik připravil operátor O2 ve spolupráci s Policí ČR osvětovou kampaň, která upozorňuje na nebezpečí spojené s návštěvami a telefonáty od neznámých osob a nabádá seniory k obezřetnosti. Kampaň odstartuje u příležitosti Mezinárodního dne seniorů, který každoročně připadá na první říjnový den.

„Jako firma, která si uvědomuje svoji společenskou odpovědnost, jsme se rozhodli varovat před praktikami podvodníků, kteří často zneužívají důvěry zákazníků v naši značku a neoprávněně vystupují jako naši obchodní zástupci nebo technici,“ říká Martin Žabka, tiskový mluvčí O2 a dodává: „Zákazníkům doporučujeme, aby od neznámých osob vyžadovali identifikační kartu společnosti, pod jejímž názvem vystupují. Totožnost zástupců, kteří jednají jménem O2, je navíc možné ověřit na bezplatné lince 800 130 027.“ Terénní pracovníci O2 navíc nikdy nevybírají peníze v hotovosti, veškeré opravy a poskytované služby jsou případně součástí pravidelného měsíčního vyúčtování.

Policie České republiky se řešení i prevenci trestné činnosti páchané na seniorech intenzivně věnuje. „Senioři jsou obzvlášť zranitelné oběti, vzhledem ke svému věku, proto vítáme jakoukoliv preventivní aktivitu směřující ke zvýšení jejich bezpečí, ochraně zdraví, života a majetku,“ říká Zuzana Pidrmanová, koordinátorka prevence Policejního prezidia ČR .

Nebojte se rikat NE

Kampaň pod záštitou O2 a Policie ČR se symbolickým názvem Nebojte se říkat NE je zaměřena především na seniory a jejich blízké. Základní doporučení lidé najdou na webu www.radimeseniorum.cz. V průběhu října dostanou všichni zákazníci O2 starší šedesáti let několik doporučení ve vyúčtování služeb. Následovat budou plakáty na telefonních budkách rozmístěných po celé České republice a samolepky s radami určené na domovní dveře, které budou postupně k dispozici na všech O2 Prodejnách. Na těchto materiálech jsou uvedeny základní rady, jak se podvodníkům bránit, jako například:

  • Předtím, než komukoli neznámému umožníte vstup do bytu, vyžadujte jeho identifikační kartu. Totožnost pracovníků O2 si můžete bezplatně ověřit na 800 130 027.
  • Nedávejte bez uvážení své peníze cizím lidem, ani pokud se vydávají za rodinné známé.
  • Nepodepisujte dokumenty, které si předem pozorně nepřečtete. Nepodléhejte nátlaku, že akce je časově omezená a že když nepodepíšete okamžitě, přijdete o bonus ke smlouvě. Tento trik využívají bohužel i zástupci konkurenčních společností, které zákazníky O2 uvádějí v omyl nepravdivou informací, že O2 ukončuje poskytování služeb pevné linky.
  • Obzvlášť obezřetní buďte na předváděcích akcích, na které jejich pořadatelé zvou pod záminkou hodnotné odměny.
  • Neříkejte ani neposílejte cizím lidem kódy, které vám přijdou v SMS a o které jste sami nezažádali.
  • V případě podezření na podvodné jednání se ihned obraťte na tísňovou linku Policie ČR: 158.
Mohlo by Vás zajímat:  Značka O2 slaví pět let na českém trhu

Další doporučení najdete na webu www.radimeseniorum.cz

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
LTE T-Mobile už pokrývá celou Prahu

Síť LTE operátora pokrývá všechny části hlavního města Desítky nově pokrytých míst ve venkovských oblastech ČR V Praze spuštěna technologie...

Zavřít