Vodafone se připojuje k platformě pro vyhledávání ztracených osob

Vodafone se připojuje k unikátní službě, pomocí níž je možné rozesílat hromadné SMS do oblastí s vysokým rizikem ohrožení zdraví či života. Díky ní mohou záchranáři kontaktovat desítky tisíc osob na vymezeném území se zvýšeným rizikem ohrožení zdraví nebo života prostřednictvím SMS zprávy. Nekomerční aplikaci poskytovanou IZS vyvinula společnost T-Mobile.

Připojení se k platformě SAR SMS je dalším krokem v budování vysoké úrovně naší společenské odpovědnosti,“ říká Michal Kříž, ředitel bezpečnosti Vodafonu. „Kritické situace je třeba začít řešit okamžitě a díky této platformě lze předat informace rychle a hromadně,“ dodává.

Platforma SAR SMS (Search&Rescue SMS) může pomoci v mnoha různých kritických situacích. Umožňuje rozesílat informační SMS v oblastech se zvýšeným rizikem ohrožení zdraví či života například při průmyslových haváriích, požárech anebo povodních. V případě pátraní po ztracených osobách, zejména dětech, představuje velmi rychlý nástroj pro upozornění osob ve vymezené oblasti.

Za zcela zásadní považujeme, že praktickou a v Evropě výjimečnou platformu SAR SMS, kterou jsme spolu s firmou Positions vyvinuli, přijaly velmi pozitivně složky Integrovaného záchranného systému.“ říká Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace v T-Mobile, a dodává: „Nesmírně nás těší, že jsme šesti měsíci intenzivního vývoje mohli významně přispět k bezpečí všech obyvatel.“

Vodafone se bezpečnosti, a to především v internetovém prostředí, věnuje dlouhodobě. Jeho Nadace Vodafone podporuje celonárodní projekt E-bezpečí, prostřednictvím kterého jsou děti, rodiče i učitelé srozumitelně vzděláváni o výhodách, ale i nástrahách používání internetu. V roce 2013 bylo v rámci multimediálních besed proškoleno 2427 dětí, v roce 2014 to bylo 6553 dětí během 165 vzdělávacích akcí.

Mohlo by Vás zajímat:  Nadace Vodafone vyhlásila vítěze 2. ročníku Roku jinak

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
O2 jako první operátor v Evropě nabízí chytrý telefon pro seniory Doro Liberto 820 mini

Operátor O2 zařazuje do své nabídky chytrý telefon Doro Liberto 820 mini. Tento mobil je díky jednoduchému ovládání, přizpůsobené hlasitosti...

Zavřít