Dovolená s Vodafonem v Česku bude zábavnější, LTE pokrývá už 80 % území

Vodafone pokračuje v intenzivním pokrývání českých a moravských měst signálem rychlého internetu LTE. Během května se LTE dočkalo dalších 13 měst zejména v Libereckém a Středočeském kraji. K 31. 5. 2015 je Turbo Internet dostupný celkem v 5 044 obcích České republiky, z toho 4 808 obcí má k dispozici LTE.

 „Při zavádění rychlého internetu LTE jsme slíbili, že do konce léta pokryjeme téměř všechna města v České republice. Věříme, že rychlý nástup LTE a desítky nových lokalit potěší i prázdninové návštěvníky měst jako jsou České Budějovice, Poděbrady nebo Turnov. Díky nejlepšímu pokrytí venkova nabízíme kvalitní připojení k internetu třeba i při sbírání borůvek,“ říká Jiří Švarc, ředitel vývoje sítě společnosti Vodafone.

Vodafone k 31. 5. 2015 zprovoznil již více než 3 000 vysílačů 4G signálu. Díky důrazu na pokrytí mimoměstských oblastí a regionálních měst pokrývá mobilním internetem LTE 80 % území České republiky. V kombinaci s 3G sítí pod značkou Turbo Internet nabízí rychlé mobilní připojení k internetu 97 % populace na 87 % území republiky. Zejména budování mobilních datových sítí stojí za růstem počtu zákazníků Vodafone. Za poslední dvě čtvrtletí jejich počet na jinak stabilním trhu vzrostl o 41 tisíc.

Důraz na LTE dokládá i fakt, že v květnu 2015 tvořily telefony s podporou LTE 84 % všech prodaných mobilních zařízení v obchodní síti Vodafone. Zájem o LTE zvýšil i nový model telefonu Vodafone Smart prime 6, který podle nezávislých recenzí nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu ve své kategorii.

Vedle větších měst, uvedených v seznamu níže, získala přístup k rychlému mobilnímu internetu také řada menších obcí.

V průběhu května 2015 spustil Vodafone provoz LTE sítě v následujících městech:

  • Jihočeský kraj – České Budějovice,
  • Jihomoravský kraj – Modřice (okres Brno-venkov),
  • Karlovarský kraj – Chodov (okres Sokolov),
  • Liberecký kraj – Jablonec nad Nisou, Liberec, Nový Bor (okres Česká Lípa), Turnov (okres Semily),
  • Moravskoslezský kraj – Kopřivnice (okres Nový Jičín),
  • Pardubický kraj – Pardubice,
  • Středočeský kraj – Kolín, Mladá Boleslav, Poděbrady (okres Nymburk),
  • Ústecký kraj – Jirkov (okres Chomutov).
Mohlo by Vás zajímat:  Vodafone na Moravě spustil síť partnerských prodejen pro podnikatele

Více informací a nové mapy pokrytí Turbo Internetem naleznete na adrese www.vodafone.cz/turbo.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Nejlepší smartphone od Vodafonu dorazil do Čech. Má špičkovou výbavu a více než férovou cenu

Vodafone v červenci uvede na trh exkluzivní novinku s názvem Vodafone Smart ultra 6. Nový přírůstek do aktuální řady zařízení...

Zavřít