Vodafone si pro rozšíření služby Internet věcí vybral technologii NB-IoT

Vodafone uvede v příštím roce na trh technologii NB-IoT (Narrow Band – Internet of Things). Tato technologie pro implementaci Internetu věcí nyní prošla finální fází standardizace 3GPP. Mezi výhody NB-IoT patří velmi dobré pokrytí uvnitř budov, nízké náklady a dlouhá životnost baterie koncových zařízení, mobilita, bezpečnost obousměrné komunikace a schopnost zapojit velké množství zařízení do sítě.

Vodafone si pro rozšíření možností v oblasti služby Internetu věcí zvolil standardizované řešení NB-IoT provozované v licencovaném radiovém pásmu. Standardizace umožní masivní rozvoj internetu věcí, protože nyní mohou všichni zúčastnění rozvíjet jednu technologii.

Testování této technologie je v České republice v síti Vodafone plánováno již na podzim 2016. Technologie je navržena tak, aby podporovala řešení jak v oblastech v průmyslu (např. v energetice, automobilovém průmyslu, strojírenství, zemědělství, atd.), zdravotnictví a v projektech chytrých měst, tak i v oblastech běžného života (monitorování a zabezpečení domácností, vozidel, domácích mazlíčků atd.). Pro provozování NB-IoT technologie Vodafone využije stávající infrastrukturu mobilní sítě, což umožní rychlé a ekonomické nasazení tohoto řešení do praxe.

„V současné době již v rámci NB-IoT běží zkoušky automatického měření na dálku ve Španělsku a Itálii. Ať už v případě vody, nebo například plynu, změřené hodnoty se shromažďují a dále zpracovávají. Navíc NB-IoT umožňuje nejen monitorování, ale i vzdálené ovládání koncových zařízení.  To otevírá nepředvídatelné možnosti úspor a optimalizací. Firmy, které dokážou tyto trendy uchopit mezi prvními, budou mít před ostatními významnou konkurenční výhodu,“ popisuje budoucnost nového technologického řešení Jiří Švarc, ředitel rozvoje sítě Vodafonu.

Internet věcí je nyní jedna z nejrychleji rostoucích oblastí ve světě IT a telekomunikací. Podle odhadů analytické společnosti IDC bude do roku 2020 zapojeno do internetu věcí až 30 miliard zařízení, dle studie Intelu dokonce až 50 miliard.

Mohlo by Vás zajímat:  Novou marketingovou ředitelkou Vodafonu je od dubna Stephanie Jackson

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
O2 od července nabídne nejvýhodnější tarif s neomezeným voláním a SMS po celé EU na českém trhu.

Operátor O2 od července vylepší tarif FREE Evropa. "Tento tarif nově nabídne neomezené volání a SMSkování po celé Evropské unii,...

Zavřít