O2 v prvním čtvrtletí 2019: navýšení mobilních datových balíčků a pokračující nárůst zákazníků O2 TV; zvýšené investice do růstových oblastí vedly k poklesu čistého zisku a nárůstu EBITDA

  • Počet zákazníků digitální televize O2 TV využívajících některý z měsíčních tarifů a těch, kteří sledují televizi na webu nebo v aplikaci, se meziročně zvýšil téměř o polovinu. O2 tak registruje již 889 tisíc aktivních přístupů.
  • Za růstem stojí především vysoký zájem o atraktivní exkluzivní sportovní obsah a úspěšná nabídka balíčků O2 Spolu pro jednotlivce, rodiny, skupiny přátel a drobné podnikatele.
  • O2 rozšířilo nabídku Internetu HD o novou generaci bezdrátové technologie 5G na frekvenci 3,7 GHz. Rychlý internet od O2 bez rozlišení použité technologie využívalo na konci března 2019 dohromady 811 tisíc zákazníků.
  • Konsolidované výnosy se v prvním čtvrtletí 2019 zvýšily meziročně o 0,5 % na 9,2 mld. Kč se zlepšujícím se meziročním trendem fixních výnosů.
  • Konsolidovaný provozní zisk EBITDA vzrostl o více než 11 % na 2,9 mld. Kč; zvýšené investice do prorůstových oblastí vedly k poklesu konsolidovaného čistého zisku o 7 % na 1,2 mld. Kč.

„I v prvním čtvrtletí 2019 jsme našim zákazníkům přinesli řadu novinek. Od února nabízíme nové tarify FREE s větší porcí dat bez navýšení ceny. Díky spojení několika frekvenčních pásem jsme v Kolíně spustili mobilní síť s teoretickou rychlostí až 1 Gb/s, která je dalším krokem k přípravě na 5G. Naše nové zařízení O2 Smart Booster rozšíří Wi-Fi signál z chytrého modemu O2 Smart Box do větších vzdáleností a je tak ideálním řešením pro rodinné domy, rozlehlé byty i firemní objekty,“ komentuje výsledky předseda představenstva a generální ředitel O2 Czech Republic Jindřich Fremuth a pokračuje: „Pokračujeme v propagaci úspěšných tarifních balíčků O2 Spolu. Také díky tomu vzrostl za letošní první tři měsíce počet zákazníků našich měsíčních tarifů O2 TV o dalších více než 25 tisíc.“

„Naše investice v loňském roce, jejichž podstatná část směřovala do sítí, vedly k nárůstu odpisů a meziročnímu poklesu čistého zisku v prvním čtvrtletí roku 2019,“ komentuje finanční výsledky O2 v prvním čtvrtletí Tomáš Kouřil, místopředseda představenstva a finanční ředitel společnosti, a dodává: „Meziroční nárůst provozního zisku EBITDA potvrzuje, že naše rozhodnutí investovat do prorůstových oblastí bylo strategicky správné.“

Přehled hlavních událostí v 1. čtvrtletí 2019

Mohlo by Vás zajímat:  Ramiro Lafarga Brollo se stal novým členem představenstva společnosti Telefónica Czech Republic

O2 rozšířilo dostupnost rychlého připojení k internetu pomocí bezdrátové technologie. Zákazníkům bydlícím mimo dosah rychlého připojení přes kabel začal nabízet novou generaci bezdrátového internetu na frekvenci 3,7 GHz, díky čemuž jim přináší internet na doma o rychlosti až 250/25 Mbit/s, které byly doposud dostupné jen pomocí kabelového připojení.

Od února začal operátor O2 nabízet nové tarify FREE. Všem zákazníkům, kteří využijí zvýhodněnou nabídku na dva roky, dává O2 dvojnásobek dat za stejnou cenu. Nová řada tarifů FREE je určená pro nové i stávající zákazníky, kteří na ně mohou přejít z dosavadních tarifů.

V rámci přípravy na příchod sítí páté generace pokryl operátor O2 jako první v České republice celé město Kolín aktuálně nejrychlejším internetem. Technologie umožnuje datové přenosy s teoretickými rychlostmi až gigabit za vteřinu, což je desetinásobně více než umožňuje běžná síť 4G LTE. Těchto rychlostí je možné dosáhnout díky spojení několika frekvenčních pásem[1] a jejich doplněním o technologie 4×4 MIMO a 256QAM. Pro to, aby si zákazníci O2 v Kolíně mohli nejrychlejší připojení vyzkoušet, potřebují mobilní telefon s podporou LTE kategorie 16 a vyšší.

Od dubna začalo O2 nabízet zařízení O2 Smart Booster. Ten rozšiřuje rychlou Wi-Fi z chytrého modemu O2 Smart Box ještě dál a je tak ideálním řešením pro rodinné domy, rozlehlé byty i firemní objekty. Tak, jako u všech zařízení z rodiny chytrého modemu od O2, je možné i O2 Smart Booster ovládat jednoduše pomocí aplikace O2 Smart Box. Samotné nastavení O2 Smart Boosteru je velmi snadné. Funkce Mesh navíc zákazníkům umožní propojit více O2 Smart Boosterů a pokrýt tak Wi-Fi sítí i velmi rozhlehlé prostory.

Doporučujeme fitnes pomůcku Boxovací Míček, bavte se i při sportu. Máme pro Vás i zkratku na mms2.o2.com, tam si vyberete svou MMS coby dup.

Starší příspěvky:
Zákazníci O2 mohou výhodně volat do celého světa, na Slovensko dokonce neomezeně

Operátor O2 nabízí několik možností, jak výhodně volat na zahraniční čísla. "Zákazníkům od loňského roku nabízíme balíček Chytré volání do zahraničí. Ten...

Zavřít